piątek, 15 lipca 2016

Systemy do szafek narożnych

             

Le Mans


Szafka narożna ze standardową półką nie należy do zbyt wygodnej w użytkowaniu. Jakiego typu by ona nie była, to zawsze trzeba w niej "nurkować". Na szczęście, jest wiele systemów do szafek narożnych, które znacznie ułatwiają korzystanie z tej przestrzeni. Najczęściej montowanym systemem w meblach BENO, jest Le Mans z firmy Peka, Hettich (zdjęcie powyżej i zdjęcie poniżej). System ten często jest nazywany "nerką". Obie półki płynnie wyjeżdżają w pełni na zewnątrz. Wielkość tych półek można dostosować do szerokości frontu ( od 45cm do 60cm).


                         


Magic Corner


Kolejnym systemem do montażu w szafce narożnej jest Magic Corner Standard  oraz Magic Corner Comfort  Peka. Poniżej kilka zdjęć prezentujących Magica w różnych formach.


Space Corner

 

Space Corner - system, z którego niezmiernie dumny jest producent Blum (zdjęcia poniżej). Producent Blum słynie z bardzo dobrych, wysokiej jakości szuflad. Dlatego też, projektując wygodne rozwiązanie do szafki narożnej, Blum skupił się na rozszerzeniu swojej "szufladowej" oferty. Space Corner, to nic innego, jak system szuflad narożnych. 

Systemy obrotnic PEKA


Peka jest wiodącym producentem systemów do szafek narożnych. Kolejne rozwiązania, jakie nam proponuje, to systemy obrotnic. W zależności od rodzaju szafki narożnej możemy zastosować: 1/2 koła, 3/4 koła, 4/4 koła ( zdjęcia kolejno poniżej). Półki wykonane są, tak jak w przypadku Le Mansa, z płyty antypoślizgowej. Wadą takich rozwiązań jest brak możliwości wyjechania półek w całości na zewnątrz szafki. Mimo to, są to wysokiej jakości, całkiem wygodne rozwiązania.REVO 90


Poniżej zdjęcie kolejnego systemu Peka - REVO 90. Jest to system obrotnic, który działa troszkę inaczej od typowego 3/4 koła. Fronty szafki są "wciągane" do wewnątrz korpusu. Na stronie producenta możecie zobaczyć filmik.
LINIA VARIANT


Poniżej zdjęcia obrotnic firmy Rejs. Jest to polski producent okuć meblowych. Systemy, które nam proponuje, to też obrotnice do szafek narożnych, ale w wersji ekonomicznej - LINIA VARIANT.
Rejs ma również w swojej ofercie "magica" - CORNER COMFORT.

Zdjęcia zostały pobrane ze stron producentów systemów:
Peka
Blum
Rejs
Hettich

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz