czwartek, 7 listopada 2013

Uchwyty w kuchni


Pokarzę Wam dzisiaj kilka rozwiązań związanych z uchwytami w meblach kuchennych. Standardowo możemy zastosować uchwyty przykręcane, które odstają od frontu. Zaletą takiego uchwytu jest na pewno wygoda użytkowania. Łatwo możemy go chwycić i otworzyć szafkę. Takie uchwyty mają duży przedział pod względem wielkości jak i ceny. Zaletą takich uchwytów jest również duży wybór biorąc pod uwagę kształt. Możemy znaleźć uchwyty proste nowoczesne, ale i uchwyty do kuchni tradycyjnych.Są też uchwyty listwowe aluminiowe - uchwyty listwowe Zobal. Zaletą tych uchwytów jest możliwość dostosowania długości uchwytu do szerokości frontu. Poza tym są to uchwyty "bezkolizyjne". Nie musimy martwić się o to, że nie otworzymy frontu, bo będzie nam przeszkadzać ściana czy inny uchwyt. Są też świetnym rozwiązaniem jeżeli w domu są małe dzieci. 
Kolejnym rozwiązaniem są fronty z mdf-u lakierowanego, gdzie przed pokryciem płyty lakierem robiony jest frez. Taki rodzaj frontów pozwala nam na uniknięcie, często niechcianych uchwytów standardowych.


Ostatnim rozwiązaniem, które chcę Wam przedstawić, to system bezuchwytowy. Otwieranie takich frontów następuje poprzez naciśnięcie frontu. Drzwiczki wtedy odskakują od korpusu (szafki). Zaleta jest jedna. Bryła prostej, nowoczesnej kuchni w żaden sposób nie jest zakłócona. Wadą jest natomiast fakt, że nie możemy zastosować takiego rozwiązania przy lodówce zabudowanej i przy zmywarce do zabudowy z ukrytym panelem ( zmywarka zintegrowana). W tym rozwiązaniu szuflady i zawiasy "tracą" system cichego hamowania. Nie możemy puścić szuflady i czekać aż sama się zamknie, sami musimy docisnąć front rękoma. Dlatego na poniższym zdjęciu w górnych szafkach jest zastosowany system bezuchwytowy a w dolnych szafkach uchwyty listwowe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz